La Spinetta

11mag-rhino-1-jumbo_normal

Na začiatku 60. rokov boli Giuseppe Rivetti, prezývaný „Pin“, a jeho manželka Lidia odborníkmi a aj obetavými farmármi s  obrovskými znalosťami. Ich hnacím motorom bol zvedavý záujem o budúcnosť s maximálnym zachovaním tradícii. Boli príkladom  pokory, rešpektu a ambícií. To sú hodnoty, ktoré stále určujú filozofiu La Spinetta.
V roku 1977 prevzali vinárstvo ich deti Carlo, Bruno, Giorgio a Giovanna. Začali ihneď pracovať a zdokonaľovať skúsenosti      prevzaté  od rodičov s úctou a rešpektom k pôvodným odrodám vinnej révy oblasti Piemont.

Pod ich dohľadom vyrábajú prvé Moscatos, Bricco Quaglia a Biancospino. Išlo o jedny z prvých single-cru Moscato, ktoré sa  vyrábali v tej dobe v Taliansku. S úspechom ich podnikania v Moscato sa rozhodli rozšíriť produkciu vín a zamerali sa na modré  odrody viniča. Prvým vyrobeným červeným vínom bola Barbera Ca di Pian v roku 1985. V roku 1989 vzniklo víno Pin. Vďaka  spolupráci s ostatnými producentmi bolo vyrobené s využitím najnovších vinohradníckych a vinárskych postupov. Vízia bola jasná : vyrobiť víno, ktoré pritiahne medzinárodnú pozornosť tak, aby nadväzovalo na tradíciu oblasti Piemont. Skúsenosti získané pri výrobe Pin sa ukázali ako cenné, rodina pokračuje vo vízii a vzniká prvé Barbaresco-Gallina a to už v roku 1995. Po ňom Barbaresco-Starderi v roku 1996 a nakoniec Barbaresco-Valeirano v roku 1997. Všetky tri vína sú vyrobené úplne rovnako. Vďaka polohám vinohradov však zdôrazňujú jedinečné rozdiely a charakter. V roku 1997 začali s výrobou vína Barbera d’Alba Gallina, ktoré vyniká svojimi jedinečnými vlastnosťami a poskytuje priam zážitok. Rok 1998 bol rokom Barbera d’Asti Superiore Bionzo. Víno s neuveriteľnou štruktúrou a dlhou životnosťou, ktorého hrozno pochádza zo storočných viníc. Tu ale ambície rodiny nekončia.  Rozhodli sa získať niekoľko hektárov viníc v oblasti Barolo s obrovským potenciálom od spoločnosti Grinzane Cavour, ktorá vyrábala najprestížnejšie a najcharakteristickejšie Barola.

Príbeh pokračuje dodnes, mottom rodiny Rivetti je :"Vyrábať vína s vášňou"

Cena

2158
12158
Barbera D´Asti Superiore DOC "Ca di Pian "
€21,50

Oblasť Alba, Klasifikácia DOC, Ročník 2017

Kód: 21
Langhe Nebbiolo DOC
€22,90

Oblasť Barolo, Klasifikácia DOCG, Ročník 2018

Kód: 23
Pin Monferrato Rosso DOC
€44,50

Oblasť Barolo, Klasifikácia DOCG, Ročník 2015

Kód: 22
Barolo Vigneto Garetti DOCG
€57,50

Oblasť Barolo, Klasifikácia DOCG, Ročník 2016

Kód: 24
4 položiek celkom
Späť do obchodu