La Spinetta

11mag-rhino-1-jumbo_normal

Na začiatku 60. rokov boli Giuseppe Rivetti, prezývaný „Pin“, a jeho manželka Lidia odborníkmi a aj obetavými farmármi s  obrovskými znalosťami. Ich hnacím motorom bol zvedavý záujem o budúcnosť s maximálnym zachovaním tradícii. Boli príkladom  pokory, rešpektu a ambícií. To sú hodnoty, ktoré stále určujú filozofiu La Spinetta.
V roku 1977 prevzali vinárstvo ich deti Carlo, Bruno, Giorgio a Giovanna. Začali ihneď pracovať a zdokonaľovať skúsenosti      prevzaté  od rodičov s úctou a rešpektom k pôvodným odrodám vinnej révy oblasti Piemont.

Pod ich dohľadom vyrábajú prvé Moscatos, Bricco Quaglia a Biancospino. Išlo o jedny z prvých single-cru Moscato, ktoré sa  vyrábali v tej dobe v Taliansku. S úspechom ich podnikania v Moscato sa rozhodli rozšíriť produkciu vín a zamerali sa na modré  odrody viniča. Prvým vyrobeným červeným vínom bola Barbera Ca di Pian v roku 1985. V roku 1989 vzniklo víno Pin. Vďaka  spolupráci s ostatnými producentmi bolo vyrobené s využitím najnovších vinohradníckych a vinárskych postupov. Vízia bola jasná : vyrobiť víno, ktoré pritiahne medzinárodnú pozornosť tak, aby nadväzovalo na tradíciu oblasti Piemont. Skúsenosti získané pri výrobe Pin sa ukázali ako cenné, rodina pokračuje vo vízii a vzniká prvé Barbaresco-Gallina a to už v roku 1995. Po ňom Barbaresco-Starderi v roku 1996 a nakoniec Barbaresco-Valeirano v roku 1997. Všetky tri vína sú vyrobené úplne rovnako. Vďaka polohám vinohradov však zdôrazňujú jedinečné rozdiely a charakter. V roku 1997 začali s výrobou vína Barbera d’Alba Gallina, ktoré vyniká svojimi jedinečnými vlastnosťami a poskytuje priam zážitok. Rok 1998 bol rokom Barbera d’Asti Superiore Bionzo. Víno s neuveriteľnou štruktúrou a dlhou životnosťou, ktorého hrozno pochádza zo storočných viníc. Tu ale ambície rodiny nekončia.  Rozhodli sa získať niekoľko hektárov viníc v oblasti Barolo s obrovským potenciálom od spoločnosti Grinzane Cavour, ktorá vyrábala najprestížnejšie a najcharakteristickejšie Barola.

Príbeh pokračuje dodnes, mottom rodiny Rivetti je :"Vyrábať vína s vášňou"

Barbera D´Asti Superiore DOC "Ca di Pian "
€21,50

Oblasť Alba, Klasifikácia DOC, Ročník 2017

Kód: 21
Langhe Nebbiolo DOC
€22,90

Oblasť Barolo, Klasifikácia DOCG, Ročník 2018

Kód: 23
Pin Monferrato Rosso DOC
€44,50

Oblasť Barolo, Klasifikácia DOCG, Ročník 2015

Kód: 22
Barolo Vigneto Garetti DOCG
€57,50

Oblasť Barolo, Klasifikácia DOCG, Ročník 2016

Kód: 24
4 položiek celkom

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie