Casanova della Spinetta

11mag-rhino-1-jumbo_normal

Na začiatku 60. rokov boli Giuseppe Rivetti, prezývaný „Pin“, a jeho manželka Lidia odborníkmi a aj obetavými farmármi s obrovskými znalosťami. Ich hnacím motorom bol zvedavý záujem o budúcnosť s maximálnym zachovaním tradícii. Boli príkladom pokory, rešpektu a ambícií. To sú hodnoty, ktoré stále určujú filozofiu La Spinetta. V roku 1977 prevzali vinárstvo ich deti Carlo, Bruno, Giorgio a Giovanna. Začali ihneď pracovať a zdokonaľovať skúsenosti prevzaté od rodičov s úctou a rešpektom k pôvodným odrodám vinnej révy oblasti Piemont.

V roku 2001 sa zamerali na Toskánsko a vytvorili nové vinárstvo Casanova della Spinetta. Lákalo ich spoznať iný región s úplne odlišnými odrodami hrozna. Aj keď trendom bolo pracovať hlavne s medzinárodnými odrodami, opäť zostali verní úcte k tradičným odrodám, ktorou bola v tomto prípade Sangiovese.

Rodinným mottom vinárstva je: "Vyrábať vína s vášňou"

Il Nero di CASANOVA IGT
€15,50

Oblasť Chianti, Klasifikácia DOCG, Ročník 2016

Kód: 25
Il Colorino di CASANOVA IGT
€20,50

Oblasť Toscana, Klasifikácia DOCG, Ročník 2016

Kód: 26
Chianti Riserva di CASANOVA DOCG
€22,90

Oblasť Toscana, Klasifikácia DOCG, Ročník 2015

Kód: 27
3 položiek celkom

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie