Weingut Frischengruber

Vyrábame víno v srdci Wachau už 150 rokov. Sprevádzame ho, kým sa narodí, vidíme ho rásť a rozvíjať sa..... A chránime ho, ako najlepšie vieme.... "Sme tam aj vtedy, keď sa zrelý muž odsťahuje z domu, ide svojou vlastnou cestou a na konci nám hovorí, odkiaľ pochádza: z vinárstva Frischengruber v nádhernom Wachau. (Rodičia Georga). Vinárstvo sa preslávilo v 80 -tych rokoch: „Frischengruber má najlepší rizling,“ hovoria povesti. Heinz sa narodil v roku 1955 v Rossatzi. V roku 1976 sa oženil so svojou Florentínkou, ktorá bývala v Rührsdorfe, vzdialenom len 2 kilometre. Heinz to nazval „pomoc v susedstve“. V roku 2011 Heinz prenecháva vinárstvo synovi Georgovi.
Georg vyštudoval vinohradnícku školu v Klosterneuburgu a absolvoval aj niekoľko stáži v Južnej Afrike a na Novom Zélande. Začína sa nová éra a v roku 2011 Georg doslova otvára svoje vinárstvo. Dnes je víno Frischengruber známe, obľúbené a dostupné po celom Rakúsku. Príroda má pred obchodom samozrejme prednosť, k životnému prostrediu pristupujeme s veľkým rešpektom a ku každému viniču ako k živej bytosti. Kvalita stojí a padá na tom ako sa vinár stará o svoje vinohrady, pretože žiadne pivničné triky na svete, nedokážu vykúzliť dobré víno z mdlého hrozna. Naše vinohrady sa rozpriestierajú v srdci Wachau. Na polohách akými sú Zanzl, Steiger, Kirnberg, Frauenweingarten a Goldberg, ktorých atmosféru dotvára krása prírodnej scenérie. Ich charakter na jednej strane formuje pôda ale je to však aj klíma, ktorá nám hrá do karát: denné teplo sa strieda s chladom noci. Vďaka tomu má víno Frischengruber krásnu, prirodzenú kyslosť a tvaruje jeho chuť a vôňu.

Grüner Veltliner Federspiel Rossatz
€12,50

Oblasť Wachau, Klasifikácia QW, Ročník 2020

Kód: 389
Grüner Veltliner Federspiel Ried Steiger
€13,90

Oblasť Wachau, Klasifikácia QW, Ročník 2020

Kód: 395
Grüner Veltliner  RIED Frauenweingärten
€14,50

Oblasť Wachau, Klasifikácia QW, Ročník 2020

Kód: 392
Grüner Veltliner  Smaragd Ried Kirnberg
€25,50

Oblasť Wachau, Klasifikácia QW, Ročník 2020

Kód: 398
4 položiek celkom

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie