Cantolio

Vinárstvo založila začiatkom šesťdesiatych rokov malá a utiahnutá skupina odvážnych vinárov. Začali transformovať svoj vinič a zamerali sa na trh, ktorý oceňoval a hľadal plné , robustné vína so skvelým charakterom. V tom čase bolo iba zopár pridružených pestovateľov vína. Dokonalou zručnosťou a skúsenosťami pokračujú v know-how s "nadväznosťou na tradíciu" k výrobe vín Primitivo di Manduria z provincií Taranto a Brindisi. Hrozno pochádza čiastočne z pobrežných oblastí a čiastočne z tradičných viníc vystavených slnečnému žiareniu s prospešným vplyvom Iónskeho mora. Pri príchode z cesty Lecce nás víta obrovská značka, ktorá je umiestnená pri vstupe do starobylej Messapianskej osady. Je to krajina, ktorá sa vždy venovala pestovaniu hrozna Primitivo. Písomné záznamy o starých vinárskych tradíciách v regióne nájdete v archeologickom parku Messapianských hradieb, ktoré sú vzdialené iba jeden kilometer od vinárstva Cantolio.

Od roku 2008 sa celá výroba CANTOLIO spracúva pomocou energie z obnoviteľných zdrojov (fotovoltika). Táto história vinárstva Cantolio a jeho vín je zakomponovaná do pôdy oblasti Puglia, do jej vôní, farieb, vetrov a morí. Vína prirodzenej krásy s vyváženosťou, komplexnosťou a harmóniou. Spoločnosť dokonca produkuje vynikajúci extra panenský olivový olej, s výrobným procesom, ktorý verne nadväzuje na starodávne tradície. Ručne zbierané olivy sú lisované za studena. Tradícia sa udržiava pomocou moderných pracovných metód, ktoré absolútne zaručujú skutočnú kvalitu konečného produktu.

Primitivo Di Manduria DOP "MANDONION"
€9,20

Oblasť Pulia, Klasifikácia DOP, Ročník 2017

Kód: 20
Primitivo Di Manduria DOC "TERRA 14"
€13,50

Oblasť Pulia, Klasifikácia DOP, Ročník 2018

Kód: 18
Primitivo Di Manduria DOP "TEMA" Riserva
€32

Oblasť Pulia, Klasifikácia DOP, Ročník 2017

Kód: 19
3 položiek celkom

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie