Bosco del Merlo

Názov vinárstva „Bosco del Merlo“ pochádza z historického názvu oblasti, ktorú kedysi pokrývali dubové lesy. Vinice Bosco del Merlo sa nachádzajú medzi starorímskymi konzulárnymi cestami Via Annia a Via Postumia, ktoré sa datujú do prvých storočí po Kristovi. Vinárstvo Bosco del Merlo začalo písať svoju históriu v roku 1977 v Annone Veneto, ktoré založili súrodenci Carlo, Lucia a Roberto Paladinovci. Vďaka úžasnej spolupráci s Instituto Sperimentale per la Viticoltura di Conegliano bola okamžite implementovaná starostlivá a moderná technika výberu odrôd viniča a zónovania, aby sa terroir využil čo najlepšie. V deväťdesiatych rokoch sa v malom mestečku Lison di Portogruaro, kolíske vinohradníctva v tejto vinárskej oblasti, získalo ďalších 50 hektárov pôdy, čím sa kapacita zdvojnásobila a celkovo sa zvýšila na zhruba 100 hektárov. V priebehu rokov Bosco del Merlo pri hľadaní najpokrokovejších riešení využilo rady slávnych enológov a odborníkov z enologických a poľnohospodárskych fakúlt v Padove a Miláne, ako sú Franco Bernabei a Leonardo Valenti. Najmä s ohľadom na dosiahnutie optimálnej kvality vín s najmenším dopadom na životné prostredie.

So spoločnosťou Bosco del Merlo boli súrodenci Paladinovi priekopníkmi vo výrobe kvality prostredníctvom experimentovania a riadenia ekologického vinohradníctva viac ako 15 rokov. 
Pinot
€9,50

Oblasť Veneto, Klasifikácia DOC, Ročník 2019  

Kód: 356
Prosecco Millesimato DOC Brut
€11,30

Oblasť Veneto, Klasifikácia DOC, Ročník: NV

Kód: 1
Prosecco Millesimato DOC Extra Dry
€11,30

Oblasť Veneto, Klasifikácia DOC, Ročník: NV

Kód: 2
Savignon
€11,90

Oblasť Friuli, Klasifikácia DOC, Ročník: 2020

Kód: 359
Prosecco di Valdobbiadene Superiore DOCG Brut
€12,50

Oblasť Veneto, Klasifikácia Spumante DOCG, Ročník: NV

Kód: 3
5 položiek celkom

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie