Duca di dolle

Vinárstvo Duca di Dolle, ktoré leží na zelených kopcoch "Rolle Cison vo Valmarino Treviso", v srdci oblasti Conegliano Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG, má korene v histórii. Už v 16. storočí slúžilo ako kláštorné sídlo, neskôr ako centrum výroby vína. Dnes sa rozprestiera na 75 hektároch viníc, lúk a pasienkov. Vedenie spoločnosti bolo pevne presvedčené o zveľaďovaní očarujúceho územia "Rolle", a zachovalo túto oblasť čo najviac nedotknutú, vďaka čomu je naďalej oázou pokoja a prírody, ponorená do ticha kopcov. Vinice Duca di Dolle sa rozprestierajú na asi 12 hektároch panstva Rolle a Cartizze v Santo Stefano di Valdobbiadene. Pestované odrody sú typické pre túto oblasť: Glera, Verdiso a Perera.

V roku 2014 vyvinula spoločnosť Duca di Dolle interný kódex zameraný špeciálne na zabezpečenie, čo najväčšej prirodzenosti svojich vín a predovšetkým životného prostredia, ktoré rešpektuje ekosystém a človeka. Interný kódex ustanovuje pre spotrebiteľa jasnú voľbu transparentnosti, ktorá zaisťuje maximálnu možnú snahu o získanie vín bez chemikálii a to vďaka pokrokovým riešeniam. Za týmto účelom spoločnosť iniciovala sériu spoluprác s univerzitami a výskumnými centrami, enologickými školami, známymi vinármi a agronómami. Všetko s cieľom dosiahnuť interné postupy, ktoré by prostredníctvom experimentálnych techník a inovatívnych technológií zaručili najlepšiu starostlivosť o vinice a zároveň minimálne vplývali na životné prostredie.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie